Motokaravan Nedir? Özellikleri Nelerdir? sorusunun cevabını merak edenler için bir içerik kaleme aldık.Gün geçtikçe Karavan modelleri ve çeşitleri artmaktadır.Böyle olunca da kafalar ister istemez karışmaktadır.

Bunların hepsini göz önüne alarak bu yazıyı oluşturduk.İlk önce Moto Karavan Nedir? sorusunu ardından ise Motokaravan Özellikleri Nelerdir?bunu inceleyelim.

Herhangi bir motorlu taşıtın (araba,midibüs,minibüs,otobüs,kamyon ve hatta tır) modifiye edilerek içerisine yaşam modülleri eklenerek orataya çıkan karavana Motokaravan denir.Çekme karavanların aksine herhangi bir çekiş sağlayan taşıta gerek kalmaz.

Motokaravanların sınırı ve çeşidi yoktur.Nasıl isterseniz o şekilde modifiye edebilir ve kullanım tercihlerinize göre satın alabilirsiniz.

Motorlu karavanların çok değişik tipleri vardır ve satın almadan önce bütün seçenekleri dikkatlice gözden geçirmeniz gerekir. Temel olarak motorlu karavanlar 3 kategoride birbirinden ayrışır. Birinci kategori Conversion şu demek oluyor ki dönüşmüş karavanlar; bu bir otomobilin yada kamyonetin karavan olarak kullanılır hale getirilmesi anlamına gelir. İkincisi Coachbuilt kategorisi yani bir ticari araç kasasının bir karavan olarak tasarlanmış ve göre inşa edilmiş olması demektir.

Üçünçü ve son kategori Dismountable şu demek oluyor .

Whatsapp
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Sana nasıl yardımcı olabilirim?